BACHOVY ESENCE

Bachovy esence, odborná Bachova terapie v Pardubicích v souladu s jedinečnou terapií Dr. Bacha. Pomoc při všech psychických problémech, které se mohou postupem času objevit v našem fyzickém těle formou nemocí. Vhodné i pro miminka, zvířata a rostliny. Mohou se užívat od narození po celý život, nejsou věkově omezeny.

Co jsou Bachovy květové esence?

Bachovy esence jsou vlastně darem země, který objevil v roce 1928 – 1933 Dr. Bach, jenž po studiu medicíny pracoval jako chirurg, bakteriolog a imunolog.

Bachova květová terapie je jednoduchá metoda a je určena pro všechny. Esence jsou přírodní, nejsou škodlivé a nemají žádné vedlejší účinky.

Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhají člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Dr. Bach objevil 38 květů, každý pro specifický emocionální stav. Také vytvořil jedinou namíchanou esenci skládající se z 5 květů – Krizovou esenci, která je určena pro psychicky náročné a nenadálé situace.

38 květů rozdělil do sedmi skupin, které představují základní konflikty, bránící nám být sami sebou:

  1. Strach
  2. Nejistota
  3. Nezájem o své okolí
  4. Osamělost
  5. Přecitlivělost na vlivy a myšlenky ostatních
  6. Skleslost nebo zoufalství
  7. Přílišná péče o druhé

 

Z 38 Bachových esencí se 37 zakládá na jednotlivých divoce rostoucích květech nebo květech stromů. Výjimkou je Voda z léčivých pramenů, která je připravena z přírodního vodního pramene s léčivými účinky.

Jak Bachovy květy působí?

Tak jako jiné formy přírodní medicíny, ošetřují individualitu člověka a ne nemoc, nebo její symptomy. Květy působí na emocionální rovině. Proto může nastat situace, kdy dva lidé se stejným onemocněním, budou ošetřeni rozdílnými esencemi. Jeden z nich se může s nemocí smířit, zatímco ten druhý může být netrpělivý – proto na základě této výchozí situace budou pro každého vhodné jiné květy.

Bachovy esence nepotlačují negativní pocity, ale přeměňují je na pozitivní. Tím se podpoří vlastní vnitřní potenciál a obranné síly člověka pro sebeuzdravení.

Nemusíme být fyzicky nemocní, abychom mohli používat Bachovy esence. Můžeme prožívat těžké životní období nebo nevysvětlitelné stavy únavy, které v nás mohou rozvinout negativní emocionální postoje. Právě v tomto období, Bachovy květy nastolí vnitřní rovnováhu dříve, než se zcela objeví fyzické symptomy.

Mohou Bachovy esence užívat i děti?

Bachovy esence jsou vhodné i pro děti od narození. Esence mohou užívat nejen děti, ale také těhotné, kojící matky, dokonce i zvířata a rostliny.

Je škodlivá špatně zvolená Bachova esence?

Pokud se stane a je nesprávně zvolena esence, tak se nic nestane. Nemá jak působit na danou emoci, protože není v popředí zájmu řešení, a proto nemůže způsobit žádné škody. Špatně vybraný květ nebude mít jednoduše žádný účinek.

 

Jak dlouho se mohou Bachovy esence užívat?

Jsou dvě možnosti užívání – krátkodobé a dlouhodobé. Krátkodobé je například u krizové esence, kdy se najednou dostaví situace, která nás vnitřně ochromí, nejsme schopni v danou chvíli racionálně uvažovat, ale musíme fungovat. Vezmeme si esenci, stav se zklidní a my opět fungujeme.

Pokud je emocionální stav hluboce zakořeněný, může trvat i několik týdnů či měsíců, než pocítíme rozdíl. Někdy se stane,že zaznamenají změny dříve lidé ve Vaší bezprostřední blízkosti. Obvykle Bachovy květy působí jemně a změna přichází přirozeným tempem, kterému se lidé snadno přizpůsobí.

Mohou se Bachovy esence používat s jinými léky?

Bachovy esence neovlivňují žádné léky, proto se mohou užívat kdykoliv a při jakékoliv léčbě. Například ani léčba rakoviny není kontraindikací pro jejich užívání.

 

Mají Bachovy esence vedlejší účinky?

Bachovy esence nemají žádné vedlejší účinky. Může stát, že se dostanou na povrch potlačené emoce, a proto pro další užívání bude vhodné pozměnit složení užívací lahvičky.

Užívací lahvička se vždy dělá na míru každému jednotlivci, které mohou řešit až 7 komplikací = složení až ze 7 esencí… jak sobě, tak svým blízkým. Vždy je dobré si během konzultace opravdu uvědomit jaké emoce jsou pro nás prioritní a chceme je řešit. Konzultace jsou možné osobně, nebo online – messenger, email (Reaguji během 24 hodin v pracovní dny, děkuji za pochopení).

Použití:
Kapat přímo do úst, nebo u akutních potíží do vody, kterou během krátké doby vypijete.
4x denně 4 kapky
Doporučuje se ráno na lačno, během dne a večer.
V případě silných potížích i vícekrát denně.
Při klasickém dávkování lahvička vydrží 3-4 týdny.
Kapky v základu obsahují alkohol – konzervant v minimální dávce, který nelze nadýchat.
Pro těhotné, děti a zvířata obsahují místo alkoholu – glycerol.

!! Pokud si v kapkách nepřejete alkohol, napište to do poznámky k objednávce !!