On-line kurz Baby masáž

On-line kurz: je sestaven pro laickou veřejnost i rodiče, kteří by s masáží svých dětí rádi začali. Nezáleží na věku – je možné praktikovat u miminek, dětí i starých lidí 🙂
Speciálně upravená masáž primárně působí na PSYCHICKÝ vývoj dítěte, dává pocit klidu, pohody a bezpečí. Dotyková terapie je jedním zprostředků k upevnění vztahu mezi maminkou a miminkem, u tatínků pak často pomáhá vztah teprve utvářet a následně upevňovat.
Další důležitý účinek dětských masáží je pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů. Příznivě je ovlivněno také trávení a vyprazdňování miminka, posiluje se dýchací a nervový systém.

Cíl kurzu: je osvojit si indikace masáže, základní masážní hmaty a umět je používat v praxi. Ale také třeba to „jak miminko na masáž naladit, aby se na ní těšilo vytvořil se tak oblíbený rituál“

Jak kurz probíhá: Po přihlášení a zaplacení kurzu Vám přijdou do emailu skripta ve formě PDF a odkaz na FB stránku, kde Vám budu k dispozici a také video, kde uvidíte postup masáže miminka.

Forma platby: Převodem

Cena: 1000,-

Minikurz Tejpování pro domácí použití

Jedná se o techniku, při které se využívá lepení pásek na kůži a tím se ovlivňuje pohybový, oběhový a lymfatický systém. Vznikla počátkem 80. let devatenáctého století v Japonsku. Chiropraktik a vědec Dr. Kenzo metodu pevných tejpů vylepšil. Nebyl jediný, kdo se tejpováním v této době zabýval.

Původně se technika tejpování používala pro pacienty s pohybovými obtížemi a využíval se klasický pevný tejp. Dnes je cílem pohyb neomezovat a k tomu se používá pružný tejp, se kterým se setkáváme nejčastěji.

Funkce:

Využívá regeneračních procesů těla – tělo urychlí léčebné procesy.

V případě ztuhlosti, otoku nebo přetížení po zátěži může dojít ke zmenšení prostoru mezi svalem a kůží, tím dojde k působení na receptory pod kůží a vyvolá se bolest.

Aplikací tejpu dojde ke zvednutí pokožky a tím pádem snížení tlaku v podkoží a zlepší se cirkulace.

  • využívá regeneračních procesů těla
  • jedná se o neinvazní terapii
  • narušuje kruh bolesti a tím jí zmenšuje
  • pomáhá zmenšení otoků
  • barevný a psychologický efekt
  • podporuje činnost svalů
  • urychluje hojení
  • upravuje vadné držení těla a chybné postavení kloubů
  • zvětšuje rozsah pohybu

 

Cíl kurzu: osvojit si základní techniku tejpování pro nejčastější obtíže

Jak kurz probíhá: Dostanete skripta s popisem tejpování, každý vlastní tejpovací pásku, ostatní pomůcky. Během cca 3 hodin se naučíte základním postupům a druhům tejpování pro domácí použití – záda, lymfa, trigerpointy,…

Platba: předem převodem, na místě při zahájení kurzu

Cena:

1 osoba – 1500,-

2 osoby – 2500,-

Workshop Masáž rukou nejen pro kosmetičky

Tento kurz je vytvořen jak pro profesionální kosmetičky, manikérky, pedikérky tak i pro laickou veřejnost. Během kurzu Vás seznámím s anatomií ruky (kosti, klouby, svaly, inervace), její funkcí. Také se seznámíte s historií masáží, jejími účinky, indikacemi a kontraindikacemi. Postupem masáže jak teoreticky, tak si ji vyzkoušíte i na druhých. Skripta a potřebné pomůcky jsou v ceně kurzu.


Délka kurzu: cca 6 hodin (s pauzou na oběd)

Platba: předem převodem, na místě při zahájení kurzu

Cena: 2500,-